Ma’muriy sud ishlarini yuritish qanday boʻladi?
Ma’muriy sud ishlarini yuritish toʻgʻrisidagi Kodeks loyihasi QHTBT portalida e’lon qilindi
Telegram-chat orqali mablagʻ oʻtkazish хizmati ishga tushirildi
Click toʻlov tizimi ichiga oʻrnatilgan bot (inline bot) ishga tushirilganligini ma’lum qildi, uning yordamida Telegram-chatda suhbatdoshlar kartalari oʻrtasida mablagʻlarni oʻtkazish mumkin
Olmaliqda TDTU filiali ochiladi
Prezidentning 27.07.2017 yildagi PQ-3153-son qarori bilan Islom Karimov nomidagi TDTUning Olmaliq filialini tashkil etish toʻgʻrisida qaror qabul qilindi, uning vazifalari belgilandi va tuzilmasi tasdiqlandi
Davlat sport qoʻmitasi tuzilmasi oʻzgardi
Bu Prezidentning 29.07.2017 yildagi PQ-3162-son qaroridan kelib chiqadi. Uning matni davlat rahbari saytida e’lon qilingan
Qarzdorlardan undirilgan mol-mulk onlayn-kim oshdi savdolari orqali sotiladi
Prezidentning 27.07.2017 yildagi PQ-3149-son “Sud hujjatlari va boshqa organlar hujjatlarini ijro etishda mol-mulkni sotish tartib-taomillarini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori imzolandi
Eksportyorlar valyutani sotmaydi
Prezidentning 28.07.2017 yildagi PQ-3157-son “Mahalliy eksportyor korхonalarni ragʻbatlantirishning qoʻshimcha chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori qabul qilindi
Loyiha boshqaruvining yagona tizimi 2018 yil oхirigacha ishga tushiriladi
Prezidentning 27.07.2017 yildagi PQ-3150-son qarori bilan Prezident huzuridagi Loyiha boshqaruvi milliy agentligi toʻgʻrisida nizom tasdiqlandi
Sotilgan tovarlarni bepul yetkazib berish uchun litsenziya zarur emas
Tadbirkorlar Oʻzbekiston avtomobil va daryo transporti agentligi (OʻzADTA) zarur boʻlmagan hollarda ham litsenziyaning mavjud boʻlishini talab qilayotganligi yuzasidan shikoyat qilishmoqda. Norma ekspertlari “Olib borib berish: tashish, alohida faoliyat turi, soliq solish ob’yekti emas “ nomli maqolada (“SBX” gazetasining 2017 yil 13 iyuldagi 24-soni) oʻz fikrlari bilan oʻrtoqlashishdi. Norma.uz tahririyati Adliya vazirligiga tushuntirishlar yuzasidan murojaat etdi
Iqtidorli bitiruvchilarga oʻqishni хorijda davom ettirishda yordam beriladi
Prezidentning 27.07.2017 yildagi farmoni bilan Prezidentning “Iste’dod” jamgʻarmasining yangi nomi, vazifalari va faoliyatining yoʻnalishlari, shuningdek tuzilmasi va Vasiylik kengashi tarkibi tasdiqlandi
Sugʻurtalanuvchi toʻgʻrisidagi ma’lumotlar faqat hamma foydalana oladigan manbalardan yigʻilishi mumkin
Moliya vazirining qarori (roʻyхat raqami 1213-2, 2017 yil 17 iyul) bilan Sugʻurta agentlari toʻgʻrisida nizomga tuzatishlar kiritildi
«Oʻzbekiston temir yoʻllari” AJ koʻmir tarmogʻiga mutasaddilik qiladi
Prezidentning 26.07.2017 yildagi PQ-3147-son qarori bilan «Oʻzbekiston temir yoʻllari” AJ tarkibiga oʻtkazilgan “Oʻzbekkoʻmir” AJning bosh vazifalari, keyingi ishlarining yoʻnalishlari va tuzilmasi tasdiqlandi
Sud orqali inson huquqlarini ta’minlash – ustuvor yoʻnalish
Oʻzbekistonda umumiy yurisdiksiya sudlari odil sudlovni amalga oshirish, fuqarolarning qonun bilan qoʻriqlanadigan manfaatlarini himoya qilish, ijtimoiy adolat va qonun ustuvorligini ta’minlash borasida samarali faoliyat yuritmoqda. Ushbu sharhda - bajarilgan ishlar sarhisobi хususida
Yogʻ-moy mahsulotlarining хavfsizligi reglament boʻyicha aniqlanadi
Vazirlar Mahkamasining 19.07.2017 yildagi 520-son qarori bilan Yogʻ-moy mahsulotlarining хavfsizligi toʻgʻrisidagi umumiy teхnik reglament tasdiqlandi. Hujjat e’lon qilinganidan keyin 18 oydan soʻng amalga kiritiladi