Сурхондарё вилояти Сариосиё туманидаги «Тўполанг» сув омбори «Ўзбекгидроэнерго» АЖга берилади.
ТИВнинг консуллик харажатларини қоплаш тартиби ўзгартирилди
ТИВ ва Молия вазирлигининг қарори билан янги таҳрирдаги Консуллик ҳаракатларини бажариш билан боғлиқ ҳақиқий харажатларнинг ўрнини қоплаш ҳисобидан йиғимлар ундириш ва келиб тушган пул маблағларидан фойдаланиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.
Профессионал таълим дуал таълимга ўтказилади
Профессионал таълим тизимида дуал таълимни ташкил этиш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди, ушбу Низом 2021/2022 ўқув йилидан жорий қилинади.
Оилавий тадбиркорликни ривожлантиришга – имтиёзли кредитлар
Фуқаролар ва тадбиркорлик субъектларига «Агробанк» АТБ, АТ «Халк банки» ва «Микрокредитбанк» АТБлар орасидан бирини ихтиёрий танлаб, имтиёзли кредит олиш бўйича мурожаат этиш имконияти яратилади. Кредит олиш учун аризалар Оилавий тадбиркорликни ривожлантириш дастурлари ягона электрон платформаси орқали қабул қилинади.
Қишлоқ хўжалиги экинлари давлат реестри жорий этилади
Экишга тавсия қилинган қишлоқ хўжалиги экинлари давлат реестри Қишлоқ хўжалиги экинлари навларини синаш маркази томонидан юритилади.
Ички ишлар органлари фаолиятига янги механизмлар жорий қилинади
Ички ишлар органларининг таянч пунктлари негизида маҳалла ҳуқуқ-тартибот масканлари ташкил этилади. Профилактика инспекторига масофадан туриб мурожаат юбориш учун «Smart маҳалла» тизими жорий қилинади. ИИВ тузилмасида бешта янги департамент ташкил этилади.