Лабораториялар танлов асосида асбоб-ускуналар билан жиҳозланади
Фан ва технологиялар бўйича давлат комиссиясининг қарори (рўйхат рақами 2947, 2017 йил 15 ноябрь) билан Давлат илмий-техника дастурларини бажаришда иштирок этувчи илмий-тадқиқот ва олий таълим муассасаларини илмий, технологик ва лаборатория асбоб-ускуналари билан жиҳозлаш (қўшимча жиҳозлаш) ва илмий лабораторияларни зарур сарфланувчи материаллар ва бутловчи қисмлар билан узлуксиз таъминлаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Энергия сервис шартномасини тузиш қачон таклиф этилади
Луғатимизга «энергия сервис шартномалари» тушунчаси аста-секин кириб келмоқда. Ҳозирча ушбу атамадан тор доирадаги мутахассислар фойдаланишмоқда, бироқ яқин ойларда у кенг муомалага киритилиши кутилмоқда
Врач тоифаси учун – нотариус ва тестларсиз
Соғлиқни сақлаш вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2649-1, 2017 йил 16 ноябрь) билан Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартиришлар ва қўшимча киритилди
Ёш олимлардан кимлар хорижий стажировка ўташга юборилади
Фан ва технологиялар бўйича давлат комиссиясининг қарори (рўйхат рақами 2948, 2017 йил 15 ноябрь) билан Ёш олимларни етакчи хорижий илмий марказлар ва университетларга қисқа муддатли илмий стажировкага юборишни ташкил этиш бўйича танлов ўтказиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди