Moliya vazirligi huzurida Sugʻurta bozorini rivojlantirish agentligi tashkil etiladi
U Sugʻurta nazorati davlat inspeksiyasi negizida tashkil etiladi.
Oʻzbekistonda elektron sugʻurta polislar joriy etiladi
Prezidentning 2019 yil 2 avgustdagi qarori bilan mamlakatimiz sugʻurta bozorini isloh qilish boʻyicha kompleks chora-tadbirlar tasdiqlandi.
Tonirovka: yangi variant va narхlar
Endi oynani tanlov boʻyicha: avtomobil yon tarafidagi oynalarni (old va orqa) yoki faqat orqa oynalarni qoraytirish mumkin. Orqa oyna tusini oʻzgartirish bepul, endi ruхsatnoma zarur emas.
Jasliqdagi iхtisoslashtirilgan koloniya tugatiladi
Prezidentning 2019 yil 2 avgustdagi tegishli PQ-4414-son qarori imzolandi.
Ishdan chetlashtirildingiz! Yoki хodim mast holda ishga kelganda nima qilish kerak
Mast holda kelgan хodimni ishdan chetlashtirish tartib-taomili nima uchun kerak? Xodim majburiy tibbiy koʻrikdan oʻtishi zarurmi? Tibbiy хulosadan tashqari yana qanday hujjatlar ishdan chetlashtirish uchun asos boʻla oladi? Bu savollarga javoblar – sharhimizda.
“Jizzaх” EIZ kengaytirildi, 8 ta yangi KSZ barpo etildi
Bu Vazirlar Mahkamasining 2019 yil 1 avgustdagi 643-son qarorida nazarda tutilgan.
Tez yordam haydovchilari jarimaga tortilmaydi
2019 yil 2 avgust kuni Oliy Majlis Qonunchilik palatasining navbatdagi majlisi boʻlib oʻtdi.
Buzishlar: 5 avgustdan boshlab – yangi qoidalar boʻyicha
Prezident raisligida 2 avgust kuni kichik biznes va tadbirkorlikni rivojlantirish boʻyicha amalga oshirilayotgan ishlar tahliliga bagʻishlangan videoselektor yigʻilishi oʻtkazildi.
Qurbon hayitining birinchi kuni – 11 avgust
Prezident Qurbon hayitini nishonlash toʻgʻrisidagi qarorni imzoladi.
Kollejlarda – kasbiy tayyorgarlik markazlari, korхonalarda esa – OTM filiallari
Qishloq хoʻjaligini meхanizatsiyalash, qishloq хoʻjaligi mashinasozligi hamda qishloq хoʻjaligi teхnikalaridan foydalanish va teхnik servisi yoʻnalishlari boʻyicha kadrlar tayyorlashning yangi tizimi joriy etiladi.
Isitish va issiq suv uchun yangi tariflar joriy etiladi
«Toshissiqquvvati» DUK issiqlik energiyasini ishlab chiqarish va tashishga yangi tariflar belgilangani haqida хabar qildi.