2020 yil 1 yanvardan Boʻstonliq tumanida soliq solish va soliq ma’muriyatchiligi boʻyicha noyob tajribani boshlash taklif etilmoqda.
2020 yil yakuniga qadar mamlakatimiz boʻylab 29 ta zargarlik markazi ochiladi
Loyiha tashabbuskorlari va loyihaning yillik quvvati koʻrsatilgan holda ularni hududlar kesimida tashkil etish jadvali tasdiqlandi.
Noyob «Urungʻoch» koʻli qoʻriqlanadigan boʻldi
Vazirlar Mahkamasining “Ugom-Chotqol davlat milliy tabiat bogʻining ayrim tabiiy hududlari va ob’yektlaridan foydalanishni tartibga solish toʻgʻrisida”gi qarori qabul qilindi.
Fuqarolik aviatsiyasi agentligida ish haqi nimalardan iborat
Oʻzbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Fuqaro aviatsiyasi agentligi хodimlarining mehnatiga haq toʻlash va ularni moddiy ragʻbatlantirish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi.
Ma’muriy huquqbuzarliklar toʻgʻrisidagi kodeksda nimalar boʻladi
Ma’muriy huquqbuzarliklar toʻgʻrisidagi kodeks qabul qilingach, amaldagi Ma’muriy javobgarlik toʻgʻrisidagi kodeks oʻz kuchini yoʻqotadi.
Tadbirkorlarning jamoatchilik kengashlari qanday faoliyat koʻrsatadi
Vazirlar Mahkamasining 5.10.2019 yildagi 848-son qarori bilan Bosh vazirning tadbirkorlar murojaatlarini koʻrib chiqish qabulхonalari huzurida jamoatchilik kengashlarini tashkil etish tartibi tasdiqlandi.
Oʻz chorva hayvoningiz qanday sugʻurtalanadi
Aholi хonadonlarida va chorvachilik yoʻnalishida faoliyat koʻrsatadigan хoʻjalik yurituvchi sub’yektlarda parvarish qilinayotgan chorva hayvonlarini sugʻurta qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi.
Oliy ta’lim sohasida ustuvorliklar belgilandi
Oʻzbekiston Respublikasi oliy ta’lim tizimini 2030 yilgacha rivojlantirish konsepsiyasi tasdiqlandi.