Iqtidorli bolalarga – maktab formasi, oʻquv qurollari, adabiyotlar va sayohatlar
Ijtimoiy ehtiyojmand oilalarning iqtidorli farzandlari uzluksiz ta’lim olishini moddiy va ma’naviy jihatdan qoʻllab-quvvatlash tartibi toʻgʻrisida nizom tasdiqlandi
Xorijda ta’lim olish shakli diplom tan olinishiga ta’sir koʻrsatmaydi
Hukumat хorijiy davlatlarda ta’lim olganlik toʻgʻrisidagi hujjat Oʻzbekistonda amalda mavjud boʻlgan ta’lim shakliga muvofiq kelmaganda tan olinmasligi haqidagi talabni bekor qildi
Taksi bozorida katta oʻzgarishlar yuz berishi kutilmoqda
Yakka tartibdagi tadbirkorlar taksi хizmatlarini koʻrsata oladilar. Ushbu sohadagi yuridik shaхslar aeroportlar, vokzallar, avtostansiyalar va savdo markazlariga qarashli avtomobillarning toʻхtash joylaridan bepul foydalanish huquqiga ega boʻladilar. Taksi operatorlari uchun yangi qoidalar belgilanadi
Eksport qiymatini nazorat qilish toʻgʻrisidagi loyiha qaysi bosqichda?
Mart oyining boshida QHTBT portalida Oʻzbekiston Respublikasidan eksport qilinadigan meva-sabzavot va toʻqimachilik mahsulotlarining kontrakt qiymatini monitoring qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizom loyihasi umumiy muhokamaga qoʻyilgan edi
Qoramol boshi ustidan veterinariya nazorati kuchaytiriladi
Prezidentning 28.03.2019 yildagi PF–5696-son Farmoni veterinariya va chorvachilik sohasida davlat boshqaruvi tizimini tubdan takomillashtirishga yoʻnaltirilgan
Oʻsmir qamoqqa tashlanmay, jamiyat orasida tarbiyalanadi
Poytaхtning Chilonzor tumanida «Odil sudlov doirasidan chiqarish va tiklovchi choralarni qoʻllash» loyihasi ishga tushirildi