Бухгалтерия хизматлари аутсорсинги – ҳозирги урф эмас, бизнес учун амалий ечим. «Venkon Group» МЧЖнинг бухгалтерия хизмати кўрсатиш бўлими бошлиғи Несибели Айтмуратова ушбу бозорни ривожлантириш, ҳисоб юритишни ихтисослаштирилган ташкилотга топширишда нималарни билиш кераклиги ҳақида гапириб берди
Мерос тартибида ўтадиган хусусийлаштирилган турар жой: қандай ўзгартириш киритилди
11.10.2018 йилдаги ЎРҚ–497-сон Қонун билан Уй-жой кодексининг 32-моддасига қўшимча киритилди
2019 йилда бизнесингиз қандай ҳолатда бўлади?
«Бизнесингиз келтирадиган фойдага янги солиқ солиш тизимининг таъсири қандай баҳоланади?» – «Norma» профессионал ривожланиш марказининг бепул семинарлари ва вебинарлари туркумида қатнашган 426 нафар корхона раҳбарлари ва бухгалтерлари бу саволга жавоб топа оладилар. Кўп сонли илтимосларга кўра ПРМ 26 октябрь соат 10.00 ва 20.00 да бу мавзуда яна иккита вебинар ўтказади
Олий таълим муассасалари ўқитувчиларининг иш режаси, хорижий дарсликларни таҳрир қилиш ва экспертизадан ўтказиш бўйича ставкалар тасдиқланди
Олий таълим муассасалари профессор-ўқитувчилар таркибининг фаолияти, ўқув жараёнини такомиллаштириш, уларни ўқув адабиётлари билан таъминлашга доир норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар қабул қилинди
Тиббиёт муассасаларида халқ табобати кабинетлари очилади
Халқ табобати тиббий ёрдам кўрсатишнинг қўшимча усули сифатида эътироф этилди. Президентнинг 12.10.2018 йилдаги ПҚ–3968-сон қарори билан уни ривожлантириш дастури тасдиқланди
Электр энергияси ва газ учун ортиқча тўланган маблағларни қайтариш қоидалари тасдиқланди
Мажбурий ижро бюросини ривожлантириш жамғармаси орқали пулларни қайтариш режалаштирилганига нисбатан тезроқ амалга оширилади (рўйхат рақами 2902-1, 11.10.2018 й.)