Ёшлар иттифоқи тавсияномасига эга аскарлар - ОТМга имтиҳонсиз, грант асосида
Президентнинг 17.11.2017 йилдаги ПҚ-3394-сон Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучларида ёшларга оид давлат сиёсати самарадорлигини янада оширишга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисидаги қарори имзоланди
Ҳунармандларга – солиқ имтиёзлари, арзон кредитлар ва «ноль» қийматда хусусийлаштириш
Президентнинг 17.11.2017 йилдаги ПФ–5242-сон «Ҳунармандчиликни янада ривожлантириш ва ҳунармандларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш чора-тадбирлари тўғрисида»ги фармони имзоланди
Мақомчилар ансамбллари 2023 йилгача солиқлардан озод этилди
Президентнинг 17.11.2017 йилдаги «Ўзбек миллий мақом санъатини янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори қабул қилинди
"E-SUD" тизими такомиллаштирилмоқда
Пойтахтда «Е-SUD» миллий электрон ахборот судлов тизимидан фойдаланиш тартиби ва уни янада кенгайтириш истиқболларига бағишланган семинар-тренинг ўтказилди
Оҳангаронда юқори самарадор экологик тоза технологиялар жорий этилмоқда
Мамлакатимиздаги энг йирик саноат марказларидан бири «Оҳангарон яшил шаҳар» лойиҳасини рўёбга чиқаришга тайёргарлик кўрмоқда. Гап уй-жой секторида янги юқори самарадор экологик тоза технологияларни жорий этиш ҳақида бормоқда
Тадбиркор учун ташрифнома-сайт
Аввалги материалларимизда ижтимоий тармоқларнинг бизнес учун аҳамияти ва уларда саҳифаларни қандай юритиш кераклиги ҳақида ёзган эдик. Хусусан, бир саҳифалик сайтлар-лендинглар ҳақида тушунча бериб ўтгандик. Бу сафар эса ўзига хос ташриф қоғозига айланиши мумкин шундай бир саҳифалик сайтларни яратишга уриниб кўрамиз
Термиз туманида Афғонистон талабалари ўқитилади
Вазирлар Маҳкамасининг 13.11.2017 йилдаги 911-сон «Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги ҳузурида Афғонистон фуқароларини ўқитиш таълим маркази фаолиятини ташкил этиш тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
1 декабрдан иш ҳақи ва ижтимоий тўловлар 15% оширилади
Президентнинг 20.11.2017 йилдаги ПФ-5245-сон “Иш ҳақи, пенсиялар, стипендиялар ва нафақалар миқдорини ошириш тўғрисида”ги Фармони имзоланди
Заргарлар ўз уюшмасига эга бўлди
Президентнинг 15.11.2017 йилдаги ПҚ–3388-сон қарори билан Ўзбекистон заргарлик саноати уюшмаси («Ўзбекзаргарсаноати» уюшмаси) ташкил этилди
Сув таъминоти учун олдиндан тўлов – 100%
Президентнинг 16.11.2017 йилдаги «Сув таъминоти ва сув чиқариш хизмати кўрсатиш соҳасида тўлов интизомини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги фармони имзоланди
Газ ва электр энергияси учун тарифлар 2018 йилнинг апрель ойидан оширилади
Вазирлар Маҳкамасининг 14.11.2017 йилдаги 913-сон Ёқилғи-энергетика ресурслари билан ўз вақтида таъминлашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисидаги қарори эълон қилинди
Геологик хавфли ҳудудларда қурилиш тўхтатиб турилади
Вазирлар Маҳкамасининг 13.11.2017 йилдаги 909-сон қарори билан Ўзбекистон Республикаси Хавфли геологик жараёнларни кузатиш давлат хизмати тўғрисидаги низом тасдиқланди
Экспорт контракти бўйича дебиторлик қарзи 120 кунда сўндирилиши керак
Президентнинг 3.11.2017 йилдаги “Ташқи савдо фаолиятини янада эркинлаштириш ва тадбиркорлик субъектларини қўллаб-қувватлаш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори имзоланди
Қандай дорилар ҳайвонлар учун хавфсиз
Вазирлар Маҳкамасининг 11.11.2017 йилдаги 905-сон қарори билан Ветеринария дори воситалари ва озуқа қўшимчалари хавфсизлиги тўғрисидаги умумий техник регламент тасдиқланди
Ўзбекистон миллий университетида таэквондо факультети очилади
Президентнинг 16.11.2017 йилдаги қарори билан Мирзо Улуғбек номидаги Ўзбекистон Миллий университети таркибида “Таэквондо ва спорт фаолияти” факультетини ташкил этиш назарда тутилмоқда
Ёшлар иттифоқи етакчилари учун – ОТМга имтиёзли кириш
Вазирлар Маҳкамасининг 14.11.2017 йилдаги 914-сон “Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг фаол аъзоларига олий таълим муассасаларига киришда имтиёзлар бериш тўғрисида”ги қарори эълон қилинди
ОТМга кириш тест синовлари натижалари эртаси куни эълон қилинади
Президентнинг 16.11.2017 йилдаги ПҚ-3389-сон “Республика олий таълим муассасалари бакалавриатига кириш тест синовларини ўтказиш тартибини такомиллаштириш тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
Прокуратуранинг ўз телестудияси бўлади
Президентнинг 14.11.2017 йилдаги ПҚ-3387-сон “Прокуратура органлари ахборот-таҳлил фаолияти самарадорлигини янада ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори эълон қилинди
Энергия қурилмалари ишлаб чиқарувчилар идентификацияланади
Вазирлар Маҳкамасининг 13.11.2017 йилдаги 908-сон қарори билан Ташкилотни қайта тикланадиган манбалардан энергия ишлаб чиқариш қурилмалари тайёрлашга ихтисослашаётган ташкилот сифатида идентификациялаш механизми тўғрисидаги низом тасдиқланди
Бензин ишлатганлик учун солиқ икки баравар пасайтирилди
Президентнинг 14.11.2017 йилдаги ПҚ-3386-сон “Рақобат муҳитини такомиллаштириш, ёнилғи-энергетик ресурслар ва бошқа юқори ликвидли маҳсулотлар билан таъминлаш соҳасида суиистеъмол қилиш ва талон-тарож қилиш шароитларига чек қўйиш, тўлов интизомини мустаҳкамлаш, дебиторлик ва кредиторлик қарзларни қисқартириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори эълон қилинди
Ўзбекистонда хусусий иссиқлик, электр энергияси ва биогаз етказиб берувчилар пайдо бўлади
Президентнинг 8.11.2017 йилдаги «Энергия ресурсларидан оқилона фойдаланишни таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори қабул қилинди
Халқаро банк карталари орқали авиачипталар харид қилиш мумкин
“Ўзбекистон ҳаво йўллари” миллий авиакомпанияси авиачипталар учун тўловларни халқаро банк карталари орқали амалга ошириш имкониятини маълум қилди
Юридик коллеж ТДЮУга ўтказилади
Вазирлар Маҳкамасининг 10.11.2017 йилдаги 901-сон “Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигининг Тошкент юридик коллежида ўқув-тарбия жараёнини ташкил этиш ва унинг мазмунини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори қабул қилинди
Қонунчилик палатаси ва ССП ўртасида ҳамкорлик тўғрисидаги битим имзоланди
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси ва Ўзбекистон Республикаси Савдо-саноат палатаси ўртасида ҳамкорлик битими имзоланди
Ижтимоий тармоқларда бизнесни тарғиб этиш қоидалари
Ушбу шарҳда - ижтимоий тармоқларда харидорларнинг эътиборини тортиш учун қандай чоралар қўллаш зарурлиги борасида сўз юритилади
Тадбиркорларнинг судлов ҳимояси: халқаро тижорат арбитражи
ССП, Адлия вазирлиги ва Тошкент давлат юридик университети ҳамкорлигида “Ўзбекистоннинг ҳуқуқий тизимида арбитраж муҳокамасини такомиллаштиришнинг долзарб масалалари: миллий амалиёт ва халқаро тажриба” мавзусида Халқаро илмий-амалий семинар ташкил қилинди
Хорижда Ўзмиллийбанкнинг филиаллари ва ваколатхоналари пайдо бўлиши мумкин
Президентнинг 13.11.2017 йилдаги ПҚ–3383-сон «Ўзбекистон Республикаси Ташқи иқтисодий фаолият миллий банки фаолиятини янада такомиллаштиришга оид чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Маҳкумлар ишлаб чиқаришга фаол жалб этилади
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 11 ноябрдаги 904-сон қарори билан 2018-2024 йилларда жазони ижро этиш муассасалари фаолиятини ривожлантириш чора-тадбирлари дастури тасдиқланди