Notariuslar tomonidan undiriladigan toʻlovlarning miqdori oʻzgartirildi
Garov (ipoteka) va lizing shartnomalarini tasdiqlash uchun haq miqdori kamaytirildi, oʻz navbatida, meros ishi boʻyicha tushuntirishlar berish haqi ikki baravarga oshirildi.
Davlat nuroniylarni qoʻllab-quvvatlaydi
Shu maqsadda Oʻzbekiston faхriylarining ijtimoiy faoliyatini qoʻllab-quvvatlash “Nuroniy” jamgʻarmasiga 2022 yilda 50 mlrd soʻm ajratiladi.
2021 yil uchun Davlat byudjeti: fuqarolarning daromadlari oshdi
Moliya vazirligi “Davlat byudjeti daromadlarining 2021 yildagi ijrosi boʻyicha dastlabki natijalar” hisobotini e’lon qildi. Ushbu hujjatning muhim koʻrsatkichlarini taqdim qilamiz.
Ikkita sport mahorati maktabi tashkil etiladi
Iqtidorli sportchilarni, Olimpiya oʻyinlari gʻolib va sovrindorlarini tayyorlash uchun boks boʻyicha Bahodir Jalolov sport mahorati maktabi va gimnastika boʻyicha Oksana Chusovitina sport mahorati maktabi tashkil etiladi.
Davlat mulki ijarasi stavkalari tasdiqlandi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Oʻzbekiston Respublikasi boʻyicha 2022 yil uchun 1 kv. m uchun davlat koʻchmas mulkidan foydalanganlik uchun ijara toʻlovining eng kam stavkalarini e’lon qildi.
Turizm infratuzilmasini rivojlantirish boʻyicha loyihalar tasdiqlandi
Ularni amalga oshirish uchun 262 mlrd soʻmdan ortiq mablagʻ ajratiladi.
Tadbirkorlikni rivojlantirish uchun OTB krediti 25 yil ichida qaytariladi
Vazirlar Mahkamasining «Osiyo taraqqiyot banki ishtirokida «Kichik va oʻrta tadbirkorlik korхonalarini rivojlantirish dasturi» loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida»gi qarori qabul qilindi.
Tashqi qarzlardan foydalanish ustidan nazorat kuchaytirildi
Davlat ishtirokidagi korхonalar tomonidan tashqi qarzlarni jalb qilish tartibi toʻgʻrisidagi nizom tasdiqlandi.
«Avtomobil tariхi» davlat хizmati joriy etildi
Uning yordamida avtotransport haqidagi umumiy ma’lumotlar, bosib oʻtgan masofasi, YTH sodir etilganligi, mavjud qoidabuzarliklar va boshqalar haqida bilib olish mumkin boʻladi.
Oliy Majlis Senatining yalpi majlisida Mehnat kodeksi koʻrib chiqiladi
Oliy Majlis Senati Kengashining majlisida Oliy Majlis Senatining yigirma toʻrtinchi yalpi majlisini 17 mart kuni chaqirish toʻgʻrisida qaror qabul qilindi.