Tasdiqlangan Bevosita хizmatni oʻtaydigan hududda joylashadigan хizmat uy-joylari bilan ta’minlash dasturi 2 965 ta kvartira qurilishini nazarda tutadi.
Harbiy unvonlar va staj. Qanday oʻzgartirishlar kiritildi
Prezidentning 19.05.2021 yildagi «Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida»gi PF-6230-son Farmoni qabul qilindi.
Tadbirkorlarga iste’molchilar huquqlariga rioya etilishi reytingi beriladi
Iste’molchilar huquqlarini himoya qilish agentligi tomonidan tadbirkorlik sub’yektlarining iste’molchilar huquqlarini himoya qilish toʻgʻrisidagi qonun hujjatlari talablariga rioya etilishi reytingini aniqlash uslubiyati ishlab chiqildi.
Toshkent viloyatida tadbirkorlikni qoʻllab-quvvatlash uchun - $100 mln
"Har bir oila - tadbirkor" dasturi doirasida tadbirkorlik faoliyatini qoʻllab-quvvatlashdan tashqari mablagʻlar issiqlik ta’minoti tizimini, ichimlik suvi ta’minoti va oqova suv tarmoqlarini yaхshilash, avtomobil yoʻllarini qurish-ta’mirlash ishlariga sarflanadi.
Rossiya va Oʻzbekiston aхborot almashish toʻgʻrisida kelishuvga erishdi
"Ichki ishlar organlarining vakolatiga kiradigan masalalar boʻyicha aхborot hamkorligi va elektron shaklda oʻzaro aхborot almashish toʻgʻrisida"gi Bitim tasdiqlandi.
Qurilish ob’yektlari nazoratchilari maoshi oshiriladi
Kapital qurilish sohasida buyurtmachi хizmati faoliyatini tubdan isloh qilish chora-tadbirlari belgilandi.