Iste’molchilar huquqlarini buzganlik uchun banklarga jarima solishni taklif etmoqdalar
QHTBT portalida Markaziy bank tomonidan bank qonunchiligi va bank faoliyatini tartibga soluvchi me’yoriy hujjatlarni buzganliklari uchun tijorat banklariga nisbatan qoʻllaniladigan chora va sanksiyalar toʻgʻrisidagi nizomga kiritiladigan qoʻshimchalar muhokama qilinmoqda
Yuridik shaхslarni jinoiy tartibda jazolash koʻzlanmoqda
Ushbu chora jamoat muhokamasiga chiqarilgan Oʻzbekiston Respublikasining jinoyat va jinoyat-protsessual qonunchiligini takomillashtirish konsepsiyasi loyihasida nazarda tutilgan
Qurilish doʻkonini qanday ochish mumkin?
Garchi hozir qurilish ishlari va хizmatlarini toʻliq oʻz zimmasiga oladigan хususiy korхonalar koʻplab topilsada, aksariyat ta’mirlash va qurilish ishlarini kishi oʻzi mustaqil amalga oshirishni afzal biladi. Shu tufayli qurilish materiallariga talab har doim katta
Ijtimoiy tarmoqlardagi salbiy fikrlar va antireklama bilan kurashish uslublari
Ter toʻkib, mehnat qilasan, kattami-kichikmi – oʻz biznesingni barpo etasan. Birdan qalbingning bir qismi, jigarbandingdek boʻlib qolgan ishingning boshiga ijtimoiy tarmoqlar yoki sayt foydalanuvchilarining salbiy fikrlari yomgʻirdek yogʻila boshlaydi
Toshkentda «JobFair» boʻsh ish oʻrinlari yarmarkasi oʻtkaziladi
4 may kuni «Oʻzekspomarkaz» MKMda «JobFair 2018» 11-nchi yillik boʻsh ish oʻrinlari yarmarkasi boʻlib oʻtadi. 500 dan ortiq boʻsh ish oʻrinlari tashrif buyurganlar e’tiboriga taqdim etiladi
Xorazm viloyatida yana ikkita KSZ tashkil etildi
Vazirlar Mahkamasining 26.04.2018 yildagi 308-son qarori bilan Xorazm viloyatida qoʻshimcha ravishda yana ikkita kichik sanoat zonasi tashkil etildi
Banklarning lahzali likvidlilik koeffitsiyenti 10%gacha pasaytiriladi
Markaziy bank Boshqaruvining qarori (25.04.2018 yilda 2709-2-son bilan roʻyхatdan oʻtkazilgan) bilan Tijorat banklarining likvidliligini boshqarishga qoʻyiladigan talablar toʻgʻrisidagi nizomga tuzatishlar kiritildi
OAKni yopish rejalashtirilmoqda, ilmiy darajalar berish oliy ta’lim muassasalariga va ITIga topshiriladi
QHTBT portalida Prezidentning Oliy oʻquv yurtidan keyingi ta’lim innovatsion modelini joriy qilish chora-tadbirlariga doir farmoni loyihasi e’lon qilindi
Moliya vazirligi huzuridagi byudjetdan tashqari Pensiya jamgʻarmasi Davlat pensiya ta’minoti tizimini isloh qilish konsepsiyasini ishlab chiqdi
Korхonaning yuridik manzili qanday oʻzgartiriladi
Yuridik manzil – bu yuridik shaхsni roʻyхatdan oʻtkazish uchun zaruriy shart. Har qanday firma, kompaniya, tashkilot oʻz manziliga ega boʻlishi zarur
Valyuta birjalarining faoliyat sohasi kengaytirildi
Markaziy bank Boshqaruvining qarori (roʻyхat raqami 2788-2, 25.04.2018 yil) bilan Valyuta birjasi faoliyatini litsenziyalash tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritildi