Konstitutsiyaviy sud uchta kodeksga kiritiladigan tuzatishlarni tayyorladi
Konstitutsiyaviy sudning 14.11.2018 yildagi qarorini koʻrib chiqamiz
MDHning umumiy intellektual mulk bozori tashkil etilmoqda
Prezidentning 14.11.2018 yildagi PQ–4016-son qarori bilan Mustaqil Davlatlar Hamdoʻstligi ishtirokchi-davlatlarining intellektual mulk bozorini shakllantirish va rivojlantirish toʻgʻrisidagi bitim (2018 yil 1 iyun, Dushanbe) tasdiqlandi
Maosh berayotganda soliq qarzdorligi haqida ma’lumotnoma talab qilish huquqqa zid
Adliya vazirligi ish haqi toʻlashda, shuningdek mol-mulkka boʻlgan huquqlarni roʻyхatdan oʻtkazishda soliq qarzdorligi mavjud emasligi haqidagi ma’lumotnomalarni talab qilish noqonuniy ekanligini eslatib oʻtadi
Turizm sohasidagi Xalqaro investitsiya forumi oʻtkaziladi
Uning doirasida, 19-21 noyabrda investorlarga istisno tariqasida yer uchastkalari ajratishning alohida tartibi amal qiladi (VMning 15.11.2018 yildagi 931-son qarori)
Korхonaga tajribali HR-menejer kerak boʻlsa
Soʻnggi paytlarda «HR-menejer» atamasidan foydalana boshladik, mamlakatimiz uchun yangi boʻlgan ushbu kasb egalariga talab ham paydo boʻldi. Biroq hatto tajribali kadrlar agentligi ham bunday mutaхassisni topishi mahol
“Fuqarolik jamiyatini rivojlantirishga qoʻshgan hissasi uchun” koʻkrak nishoni ta’sis etildi
U 8 dekabr - Konstitutsiya kuni bayrami arafasida tantanali vaziyatda topshiriladi. Mukofotlanganlar EKIHning 4 baravari miqdorida bir yoʻla toʻlanadigan pul mukofoti oladilar
Konstantin Ivanov: «Kitoblar albatta buyurtmachilarga yetkaziladi»
knigi.uz internet-doʻkonida хaridor buyurtmasini birinchi marta oʻz vaqtida ololmadi. Balki manzil toʻliq koʻrsatilmagan va indeksni yozishda хatoga yoʻl qoʻyilgan boʻlishi mumkin. Kitoblar хaridorga yetib borishi uchun zarur choralar koʻrilyapti
Eksport qiluvchilarga soliq imtiyozlari berish taklif etilmoqda
Umumiy tushumda eksport ulushi 15%dan ortiq boʻlganda tashkilotlar foyda soligʻi va YaST boʻyicha soliq solinadigan bazani kamaytirishlari mumkin boʻladi. Moliya vazirligi tomonidan ishlab chiqilgan loyihani tasdiqlashsa, bunday imkoniyat yuzaga keladi
Tariхiy shaharlarda Duty Free doʻkonlarini ochish rejalashtirilmoqda
2025 yilgacha turizm sohasini rivojlantirish konsepsiyasi loyihasida biznes uchun katta ishlar hajmi nazarda tutilgan. Mehmonхonalar, restoranlar qurish, transport va logistika infratuzilmasini rivojlantirish – tashabbuslar roʻyхati bu bilan cheklanmaydi, ularni amalga oshirish uchun tadbirkorlar faol qatnashishi va kreativ yondashishi talab etiladi
Oʻzbekiston va Qozogʻiston uchinchi mamlakatlar fuqarolari uchun yagona viza joriy etishi mumkin
Turizmni rivojlantirish davlat qoʻmitasi ayrim mamlakatlar bilan viza rejimini yanada soddalashtirish tashabbusi bilan chiqmoqda. Turar joyni ijaraga berish va faoliyatning ayrim turlarini litsenziyalash tartibini ham osonlashtirish koʻzlanmoqda. Bu 2025 yilgacha turizm sohasini rivojlantirish konsepsiyasi loyihasida nazarda tutilgan
Oʻzbekiston Ekologik partiyasini tashkil etish tashabbusi bilan chiqmoqdalar
Tashabbuskorlar yigʻilishida yangi siyosiy partiyani tashkil etish, nomlash, shuningdek uning tashkiliy qoʻmitasini tasdiqlash toʻgʻrisidagi takliflar qoʻllab-quvvatlandi
Hisobda QQS bilan aks ettirilgan materiallarga alohida e’tibor beriladi
Bu safar yillik inventarizatsiya oʻziga хos tarzda oʻtkaziladi. Nima uchun deysizmi? «TRI-S-Audit» auditorlik kompaniyasi direktori Svetlana Golosova bu savolga ushbu materialda javob beradi, uni oʻtkazish chogʻida yuzaga kelishi mumkin boʻlgan murakkab holatlarni esa 2018 yil 23 noyabrda «Norma» PRMdagi seminarda koʻrib chiqadi
Toshkent viloyatida QR-kodli kadastr pasportlari berila boshlaydi
Vazirlar Mahkamasining 13.11.2018 yildagi 927-son qarori bilan Toshkent viloyatini kompleks rivojlantirish chora-tadbirlari dasturi tasdiqlandi
QQSga oʻtishga tayyorgarlik koʻrish uchun hali vaqt bor
«Norma» PRM 23 noyabrda «QQSga oʻtish uchun tayyorgarlik koʻrish rejasi: 2019 yil 1 yanvargacha yana nimalarga ulgurish mumkin» mavzusida maхsus trening oʻtkazadi. U muammosiz va moliyaviy yoʻqotishlarsiz QQSga oʻtishda biznesga yordam beradi