Эркин иқтисодий зоналар қандай ривожланади?
Вазирлар Маҳкамасининг 29.12.2016 йилдаги 418-сон Қарори билан эркин иқтисодий зоналар фаолиятини янада такомиллаштириш ва самарадорлигини ошириш чора-тадбирлари тасдиқланди
Ҳудудларда Ҳукуматнинг ваколатли вакиллари пайдо бўлади
Вазирлар Маҳкамасининг 3.01.2017 йилдаги 1-сон Қарори билан Ҳудудларни комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш масалалари ахборот-таҳлил департаменти тўғрисида низом тасдиқланди.
Маъмурий қамоқ қандай ўталади?
9.01.2017 йилдаги ЎРҚ–420-сон «Маъмурий қамоқни ўташ тартиби тўғрисида»ги Қонун «Халқ сўзи» газетасида эълон қилинди. Қонун расман эълон қилинган кундан бошлаб 24 ой ўтгандан кейин кучга киради
Пойтахтимизда 2017 йил учун солиқлар ва йиғимлар ставкалари тасдиқланди
Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг 29.12.2016 йилдаги 143/18-5-сон қарори билан Тошкент шаҳри бўйича 2017 йил учун маҳаллий солиқлар ва йиғимлар ставкалари тасдиқланди
Ички ишлар органлари ходимларининг ваколатларига тузатишлар киритилди
Адлия вазирлиги ва Ички ишлар вазирлигининг Қарори (рўйхат рақами 1653-1, 2017 йил 5 январь) билан Ижро ҳаракатлари амалга оширилаётган жойларда жамоат тартибини сақлашни таъминлаш бўйича йўриқномага ўзгартиришлар киритилди
Академиклар моддий рағбатлантирилади
Президентнинг 29.12.2016 йилдаги ПФ–4907-сон Фармони билан Ўзбекистон Республикаси Фанлар академиясининг академиклари фаолиятини такомиллаштириш ва рағбатлантириш чора-тадбирлари тасдиқланди
Қандай пойабзал хавфсиз деб тан олинади?
Вазирлар Маҳкамасининг 5.01.2017 йилдаги 5-сон Қарори билан Чарм-пойабзал маҳсулотларининг хавфсизлиги тўғрисидаги умумий техник регламент тасдиқланди.
Судга келиш қандай таъминланади?
Адлия вазирлиги ва Ички ишлар вазирлигининг Қарори (рўйхат рақами 1654-1, 2017 йил 5 январь) билан Судга келишдан бош тортган шахсларни мажбурий келтириш бўйича суд топшириқларини ижро этиш тартиби тўғрисидаги Йўриқномага тузатишлар киритилди
«NORMA» АҚТ бўлса, ИФУТга ўтиш мураккаб эмас
2017 йилнинг 1 январидан кичик тадбиркорлик субъектлари ходимларининг чекланган сони янгитдан жорий этилаётган Таснифлагич воситасида аниқланади. Бунда ХХТУТ кодлари ўрнига иқтисодий фаолият турлари Таснифлагичи кодлари — ИФУТ қўлланилади.
Бюджет ташкилотлари учун ҳисоб сиёсати
Молия вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2853, 2016 йил 27 декабрь) билан "Ҳисоб сиёсати" (1-сонли БҲС) Ўзбекистон Республикаси бюджет ҳисобининг стандарти тасдиқланди