28 нафар қиз Зулфия номидаги Давлат мукофотини олди
Президентнинг 7.03.2018 йилдаги Зулфия номидаги Давлат мукофоти билан тақдирлашга доир қарори эълон қилинди
Ўзбекистон иккита халқаро шартномани ратификация қилади
Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг навбатдаги мажлисида халқаро шартномаларни ратификация қилиш тўғрисидаги қонун лойиҳалари маъқулланди
ДСИ тушунтиради: олий ўқув юртига «суперконтракт» учун тўланганда ЖШДС бўйича имтиёз қандай қўлланади
Юнусобод туман ДСИ мутахассиси Ўзбекистон олий ўқув юртида, яъни қўшимча қабул бўйича ўқишга кирган 26 ёшгача бўлган фарзандининг таълим олиши учун оширилган контракт пулини тўлашга йўналтириладиган жисмоний шахснинг иш ҳақи ва бошқа даромадлари суммасига жисмоний шахслардан олинадиган даромад солиғи (ЖШДС)дан озод қилиш тарзидаги имтиёзни қўллаш тартибини тушунтириб берди
18 апрель Уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш соҳаси ходимлари куни бўлади
Тегишли қонун лойиҳаси Парламентнинг қуйи палатаси депутатлари томонидан 6 март куни ўтказилган навбатдаги мажлисда тасдиқланди
Депутатлар Солиқ кодексига тузатишларни маъқуллашди
6 март куни Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг навбатдаги мажлисида депутатлар қатор қонун лойиҳаларини кўриб чиқишди. Улар орасида – Солиқ кодексининг 356-моддасига тузатишлар лойиҳаси
ИИО пенсионерлари қандай пенсия оладилар
Ички ишлар вазирининг буйруғи (1.03.2018 йилда 2977-сон билан рўйхатдан ўтказилган) билан Ички ишлар органлари ходимларига пенсия ва нафақа тайинлаш ҳамда тўлаш тартиби тўғрисидаги йўриқнома тасдиқланди
Жисмоний тарбия ва спорт: соҳадаги давлат қўмитаси вазирликка айланди, «Спорт» ЭИЗ ташкил этилади
Президентнинг 5.03.2018 йилдаги «Жисмоний тарбия ва спорт соҳасида давлат бошқаруви тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Фармони имзоланди
Шахсий суғурта. Бозордаги таклифлар
Бугундан бошлаб маҳаллий суғурта компаниялари тақдим этаётган суғурта турлари ҳақидаги туркум мақолаларни бера бошлаймиз. Ушбу мақолада norma.uz мухбири шахсий суғурта масалаларини кўтарди
Ишловчи спорт фахрийларига пенсия тўлиқ тўланади, жисмоний тарбия ўқитувчилари янги тартибга кўра тайинланади
Бу Президентнинг 5.03.2018 йилдаги «Жисмоний тарбия ва спорт соҳасида давлат бошқаруви тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Фармонида назарда тутилган