Yerdan foydalanganlik ustidan nazorat kuchaytiriladi
4.03.2019 yildagi OʻRQ–526-son Qonun bilan Soliq kodeksiga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritildi
Oʻzboshimchalik bilan qurgan imoratingizni «qonuniylashtirishga» ulgurib qoling
Joriy yil 1 martdagi holatga koʻra Davlat хizmatlari markazlariga 398 400 ta oʻzboshimchalik bilan qurilgan turar joylar boʻyicha arizalar kelib tushgan, ularning 112 425 tasi qanoatlantirilgan, 48 405 tasi rad etilgan, 234 235 tasi esa koʻrib chiqilmoqda
Oʻz yerida oʻzboshimchalik bilan qurilgan imoratni rasmiylashtirmaydilar
Uch oydan keyin mamlakatimizda oʻzboshimchalik bilan qurilgan imoratlarga nisbatan mulk huquqini e’tirof etish tartibi oʻzgaradi. 4.03.2019 yildagi OʻRQ–526-son Qonun bilan Fuqarolik kodeksiga tegishli tuzatishlar kiritildi
Atom energiyasi hamda ekologik barqarorlik nazoratga olinadi
2019 yil 5 mart kuni Oliy Majlis Qonunchilik palatasining navbatdagi yalpi majlisi boʻlib oʻtdi. Atom energiyasidan tinchlik maqsadlarida foydalanish va ekologiya sohasidagi bir qator qonun loyihalari koʻrib chiqildi
Yerni oʻzboshimchalik bilan egallab olishning oldini olmagan – jazoga tortiladi
Ma’muriy javobgarlik toʻgʻrisidagi kodeks va Jinoyat kodeksiga yer toʻgʻrisidagi qonun hujjatlarini buzganlik uchun javobgarlik choralarini kuchaytiruvchi tuzatishlar kiritildi (4.03.2019 yildagi OʻRQ–526-son Qonun)
Bosh vazir oʻrinbosarlari va maslahatchilarining vazifalari belgilandi
Vazirlar Mahkamasi «birinchi rangdagi» mansabdor shaхslarining funksional vazifalari alohida nizomlar bilan tartibga solindi
Ish haqini toʻgʻri hisoblashda kim yordam beradi
Mart oyida «Norma» PRM ish haqini hisoblab chiqarish bilan shugʻullanuvchi barcha mutaхassislarni oʻquv kursi va seminarga taklif etadi. Ekspertlar ushbu mas’uliyatli ishning barcha jihatlari haqida batafsil soʻz yuritib, savollaringizga javob beradilar
«Norma» PRM N.Madraimovaning «Beshta soliq – hisoblash, toʻlash, hisobot topshirish tartibi» kursiga sizni taklif qiladi