Ўзбекистон-Тожикистон ўтказиш пунктлари фаолияти қайта тикланади
Вазирлар Маҳкамасининг 21.02.2018 йилдаги 133-сон қарорида тегишли чора-тадбирлар назарда тутилган
Фойдаланинг ёки самаралироқ ишловчи мулкдорга сотинг
Президентнинг 19.02.2018 йилдаги ПҚ–3541-сон қарори билан Президентнинг «Тадбиркорларнинг ишлаб чиқариш майдонларидан фойдаланишларини янада рағбатлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарорига (23.02.2017 йилдаги ПҚ-2796-сон) ўзгартириш ва қўшимчалар киритилмоқда
Сурхондарё вилоятида Халқаро ёшлар оромгоҳи ташкил этилади
Вазирлар Маҳкамасининг 26.02.2018 йилдаги 143-сон «Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Халқаро ёшлар оромгоҳини ташкил этиш тўғрисида»ги қарори эълон қилинди
Қатор лицензия ва рухсат берувчи ҳужжатларни 1 апрелдан бекор қилиш режалаштирилмоқда
ҚҲТБТ порталида Президентнинг Тадбиркорлик фаолиятини ривожлантиришни қўллаб-қувватлаш ва бизнес юритиш шарт-шароитларини яхшилаш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирларига доир Фармони лойиҳаси жойлаштирилди
ИИО ходимларини мукофотлаш ва уларнинг маошидан пул ушлаб қолиш мезонлари тасдиқланди
Вазирлар Маҳкамасининг 22.02.2018 йилдаги 137-сон қарори билан Бириктирилган ҳудудда ички ишлар органларининг ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ва жиноятчиликка қарши курашиш бўйича фаолиятини баҳолаш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Нейромаркетинг ёки харидор миясини қандай забт этиш мумкин
Маркетологлар ҳаттоки инсон миясида рўй бераётган табиий жараёнларни аниқлаш ва улардан маркетинг мақсадида фойдаланишни ўрганиб олишди. Айнан шу нейромаркетинг деб аталади
Ҳомиладорлик бўйича нафақа муддатида тўланади
Молия вазирлиги ҳомиладорлик ва туғиш бўйича нафақа тўлаш таомилини соддалаштирди. Зарур ҳужжатлар рўйхати қисқартирилди, ахборот технологиялари жорий этилди
Тадбиркорлик фаолияти учун микрокредитни қандай олиш мумкин
Марказий банк бошқарувининг қарори (22.02.2018 йилда 2975-сон билан рўйхатдан ўтказилган) билан Аҳоли бандлигини таъминлаш учун тижорат банклари томонидан микрокредитлар ажратиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Хўжалик юритувчи субъектлардаги текширувлар – таваккалчилик таҳлили асосида
Президент Фармони лойиҳасида тадбиркорлик фаолиятини ривожлантиришни қўллаб-қувватлаш тизимини такомиллаштириш ва бизнес юритиш шароитларини яхшилашга доир чора-тадбирлар таклиф этилган. Ҳужжат ҚҲТБТ порталида муҳокама қилинмоқда
Ҳайдовчилар малакасини ошириш билан «Avtotest Report»дан ташқари бошқа ташкилотлар ҳам шуғулланади
Вазирлар Маҳкамасининг тегишли қарори қабул қилинганлиги хусусида Адлия вазирлиги ўзининг Telegramдаги мессенжеридаги «Huquqiy axborot» расмий каналида хабар беради