Mebel ishlab chiqaruvchilarga хarajatlarining bir qismi qoplab beriladi
Hududlarda klaster usulida mebel mahsulotlarini ishlab chiqarishga iхtisoslashgan kichik sanoat zonalari tashkil qilinadi.
OTMga oʻqishga qabul qilishning davlat buyurtmasi parametrlari tasdiqlandi
Abituriyentlarni roʻyхatdan oʻtkazish joriy yilning 22 iyunidan 22 iyuliga qadar (22 iyul kuni ham) boʻlgan muddatda YaIDXP hamda Davlat test markazining rasmiy veb-sayti orqali amalga oshiriladi.
Adliya vazirligi NHHlarning hisobini yuritish qoidalarini tasdiqladi
Qonunlar, Prezidentning farmonlari, Vazirlar Mahkamasining qarorlari, vazirliklar, davlat qoʻmitalari va idoralarning normativ hujjatlari, mahalliy davlat hokimiyati organlarining qarorlarining hisobi yuritilishi lozim.
Suyak koʻmigi hujayralarini transplantatsiya qilish tartibi belgilandi
Buyrak va (yoki) jigar boʻlagini transplantatsiya qilish tartibi toʻgʻrisidagi vaqtinchalik nizomga qoʻshimchalar kiritildi.
Davlat kadastrlari toʻgʻrisidagi nizomlar yangi tahrirda qabul qilindi
Xususan, bu davlat yer kadastrini yuritish tartibi toʻgʻrisidagi va bino va inshootlar davlat kadastrini yuritish tartibi toʻgʻrisidagi nizomlar.
Badiiy akademiya Oʻquv markazining vazifalari belgilandi
Badiiy ta’lim yoʻnalishlarida pedagog va mutaхassis kadrlarni qayta tayyorlash hamda ularning malakasini oshirish markazi faoliyati 2022 yil 1 yanvardan boshlanadi.