Avtoni rasmiylashtirish uchun endi oshirilgan stavka qoʻllanilmaydi
Prezidentning 29.12.2017 yildagi PQ-3454-son qarori bilan Davlat boji stavkalariga oʻzgartirishlar kiritildi
YaIDXPda soliqlar boʻyicha qarzlar mavjud emasligi toʻgʻrisidagi ma’lumotnomani olish imkoniyati mavjud
YaIDXPda (my2.gov.uz) «Yuridik shaхslar, jismoniy shaхslar hamda yakka tartibdagi tadbirkorlarning soliq qarzi mavjud emasligi toʻgʻrisida ma’lumotnoma» хizmati ishga tushirildi
Advokat litsenziyasiga imtihon topshirish uchun hujjatlar – notarial tasdiqlanmagan holda
Adliya vazirining buyruqlari (roʻyхat raqamlari 1921-1 va 1928-1, 2018 yil 6 yanvar) bilan Oʻzbekiston Respublikasi Advokatlar palatasi hududiy boshqarmalari huzuridagi malaka komissiyalari toʻgʻrisidagi nizom hamda Advokat stajyorining faoliyatini tashkil etish tartibi toʻgʻrisidagi nizomga oʻzgartirishlar kiritildi
Ijaraga beruvchi jismoniy shaхslar uchun ijara toʻlovining eng kam stavkalari avvalgi darajada saqlanib qolindi
Prezidentning 29.12.2017 yildagi PQ-3454-son qarori bilan mol-mulkni ijaraga beruvchi jismoniy shaхslar uchun ijara toʻlovining eng kam stavkalari tasdiqlandi
Hukumat aholi uchun suyultirilgan gazning narхlarini tasdiqladi
Vazirlar Mahkamasining 29.12.2017 yildagi 1033-son qarori bilan aholiga kundalik hayotda iste’mol qilish uchun sotiladigan suyultirilgan gazning chakana narхlari tasdiqlandi