2017 йил февралида Ягона умумреспублика процессинг маркази жисмоний шахсларни кредитлаш – овердрафт хизматини жорий эта бошлади. Бугун ҳар бир хоҳловчи «қўшимча ҳамён»га эга бўлиши мумкин. Бироқ буни қандай қилиб фойдалироқ шартларда амалга оширса бўлади? Тафсилотлар бизнинг шарҳимизда
Ёшлар иттифоқи ва яшаш жойидаги баллар фермер бўлишга ёрдам беради
Қишлоқ ва сув хўжалиги вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 1523-3, 19.02.2018 й.) билан Фермер хўжалигини юритиш учун ер участкаларини беришда танлов ғолибини аниқлаш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартиришлар ва қўшимча киритилди
Кечиктириб бўлмайдиган тиббий ёрдам кўрсатишни рад этганлик учун жарима – ЭКИҲнинг 5 бараваридан 10 бараваригача
ҚҲТБТ порталида Соғлиқни сақлаш вазирлиги томонидан ишлаб чиқилган Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексга тузатишлар лойиҳаси жойлаштирилган
Қишлоқдаги арзон уй-жойлар: талабгорларни комиссия танлаб олади
Вазирлар Маҳкамасининг 9.02.2018 йилдаги 103-сон қарори билан Ариза берувчи – уй қурувчининг 2017–2021 йилларда қишлоқ жойларда янгиланган намунавий лойиҳалар бўйича арзон уй-жойлар қуриш дастурида иштирок этиши тартиби тўғрисида низом тасдиқланди
Вазирлик ва идоралар раҳбарларининг виртуал қабулхоналари ёпилмоқда
Давлат органлари ва йирик хўжалик бирлашмаларининг расмий сайтидаги виртуал қабулхоналар ёпилмоқда. Вазирлик ва идоранинг раҳбариятига энди Президентнинг Виртуал қабулхонаси орқали мурожаат этиш мумкин
Давлат органлари ва нодавлат ташкилотлари фуқаролар йиғинларига бириктирилди
Вазирлар Маҳкамасининг 15.02.2018 йилдаги 117-сон «Маҳалла институтининг янада самарали фаолият юритишини таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори қабул қилинди
Бюджет соҳасидаги молиявий ҳисобот янгиланди
Бюджет ташкилотлари ва бюджет маблағлари олувчиларнинг даврий молиявий ҳисоботларини тузиш, тасдиқлаш ҳамда тақдим қилиш бўйича қоидалар (рўйхат рақами 2971, 15.02.2018 й.) эълон қилинди
Картошка импорти ҚҚСдан озод этилди
Президентнинг 20.02.2018 йилдаги ПФ–5354-сон Фармони билан 2019 йил 1 январга қадар муддатга божхона тўловлари тўлашдан озод қилинадиган (божхона расмийлаштируви учун йиғимлар бундан мустасно) озиқ-овқат маҳсулотлари ва хом ашёларнинг айрим турлари рўйхати тўлдирилди
Пахтани экспортга сотиш – «Ўзпахтасаноат» АЖ орқали
Вазирлар Маҳкамасининг 12.02.2018 йилдаги 106-сон қарори билан Пахта толасини сотиш ва ҳисоб-китоб қилиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Интернет орқали экспорт – контракт ва банк воситачилик ҳақисиз
Президентнинг 19.02.2018 йилдаги Фармони 2018 йилнинг 1 июнидан товарларни Интернет орқали экспорт қилиш ва электрон тижоратни амалга оширишда янги қоидалар киритилишини назарда тутади
Пахта қай тартибда сертификатланади ва тортиб кўрилади
Вазирлар Маҳкамасининг 12.02.2018 йилдаги 106-сон қарори билан Пахта толасини сертификатлаш ва оғирлигини тортиб кўриш тўғрисида низом тасдиқланди
Давлат органларининг IT-бўлинмалари раҳбарлари ва ходимлари ҳар 3 йилда аттестациядан ўтадилар
Президентнинг 19.02.2018 йилдаги «Ахборот технологиялари ва коммуникациялари соҳасини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Фармони қабул қилинди
ТАТУда ўқитишнинг кредит тизими жорий этилади
Бу Президентнинг 19.02.2018 йилдаги «Ахборот технологиялари ва коммуникациялари соҳасини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Фармонида назарда тутилган
Давлат тижорат секторидаги иштирокини камайтиради
ҚҲТБТ порталида Президентнинг тижорат ташкилотларида давлат улушини камайтиришга доир чора-тадбирлар тўғрисидаги қарори лойиҳаси умумий муҳокамага қўйилди
Тиббий техника қандай қиёсланади ва синалади
Вазирлар Маҳкамасининг 15.02.2018 йилдаги 112-сон қарори билан ўлчаш функцияларига эга тиббий техниканинг метрологик назоратини (қиёслаш), шунингдек тиббий техникани даврий синовлардан ўтказиш тартиби белгиланди