Президентнинг 20.12.2016 йилдаги ПФ–4891-сон Фармони билан Президентнинг 27.06.1995 йилдаги ПФ–1193-сон “Ўзбекистон Республикаси миллий валютасининг ички эркин алмаштирилишини янада кенгайтириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармонига ўзгартиришлар киритилди
Фасадни ўзгартиришни ЯИДХП орқали келишиш мумкин
Янги хизмат онлайн режимида бино ва иншоотнинг ташқи кўринишини ўзгартиришни (фасадини таъмирлашни) келишиш имконини беради. Ўзбекистон Республикаси Давлат архитектура ва қурилиш қўмитаси ижрочи ҳисобланади
Педагогларни қандай баҳолашади
Олий ва ўрта махсус таълим вазирлигининг Ўрта махсус, касб-ҳунар таълими маркази, Халқ таълими вазирлиги, Меҳнат вазирлиги, Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Давлат тест марказининг қарори (рўйхат рақами 2849, 2016 йил 21 декабрь) билан Мактабгача, умумий ўрта, ўрта махсус, касб-ҳунар ва мактабдан ташқари давлат таълим муассасалари педагог кадрларининг аттестация натижаларини баҳолаш мезонлари тасдиқланди
Таъсис ҳужжатларининг намунавий шакллари тасдиқланди
Адлия вазирининг буйруғи (рўйхат рақами 2848, 2016 йил 20 декабрь) билан Тижорат ташкилотлари таъсис ҳужжатларининг намунавий шакллари тасдиқланди
Инкассо электрон кўринишда қўйилиши мумкин
Марказий банк бошқарувининг қарори (рўйхат рақами 2155-2, 2016 йил 21 декабрь) билан Банк ҳисобварақларига масофадан хизмат кўрсатиш тизимларида ишлаш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди
Маъмурий тартиб-таомиллар механизми такомиллаштирилмоқда
Адлия вазирлигида “Маъмурий тартиб-таомиллар механизмини такомиллаштириш” мавзусида семинар ташкил қилинди. Ушбу тадбирда Ўзбекистон Республикаси Президенти ташаббуси билан ишбилармонлик муҳитини янада яхшилаш, кичик бизнес ва хусусий тадбиркорликни янада ривожлантириш борасида амалга оширилаётган ислоҳотлар ва уларнинг бугунги кундаги янги босқичи ҳақида батафсил ва тўлиқ маълумот берилди
Миллий сертификатлаш доирасида имтиҳонлар ўтказилди
16 декабрдан 18 декабрга қадар Бухгалтерлар ва аудиторлар имтиҳон марказида («Buxgalterlar va auditorlar imtixon markazi» МЧЖ) бухгалтерларни миллий сертификатлаш доирасида имтиҳонлар бўлиб ўтди