2019 yil 24 avgustdan boshlab yangi tariflar joriy etiladi.
Nima uchun dollar bunday sur’atda oʻsib bormoqda
Markaziy bank 10 avgustdan valyutalarning yangi kursini e’lon qildi va Oʻzbekiston soʻmining keskin kuchsizlanishi nima bilan bogʻliqligini tushuntirdi.
Erkin ilmiy ijodkorlik tamoyili qonunda mustahkamlanadi
9 avgust kuni Oliy Majlis Senati Fan, ta’lim va sogʻliqni saqlash masalalari qoʻmitasi ishchi guruhi yigʻilishida Qonunchilik palatasi tomonidan 2019 yil 22 iyul kuni qabul qilingan “Ilm-fan va ilmiy faoliyat toʻgʻrisida”gi Qonun muhokama qilindi.
Oʻzbekistonga nima uchun atom energetikasi zarur
Oliy Majlis Senatining mudofaa va хavfsizlik masalalari, agrar, suv хoʻjaligi masalalari va ekologiya qoʻmitalari “Atom energiyasidan tinchlik maqsadlarida foydalanish toʻgʻrisida”gi Qonunning muhokamasiga bagʻishlangan yigʻilish oʻtkazdi.
Oʻzbekiston va Afgʻoniston – teng yuridik huquqlar
Oʻzbekiston Respublikasi va Afgʻoniston Islom Respublikasi oʻrtasida 2016 yil 17 oktyabrdagi Ekstraditsiya toʻgʻrisidagi bitim va 2017 yil 5 dekabrdagi Fuqarolik, oilaviy va jinoiy ishlar boʻyicha oʻzaro huquqiy yordam toʻgʻrisidagi shartnoma kuchga kirdi
Yuk tashuvchilar va joʻnatuvchilar – bitta portalda
“OʻzRTXB” AJ Transport vazirligi bilan birgalikda test rejimida www.mytransport.uz yangi logistika portalini ishga tushirdi.
Kapital bozorini rivojlantirish agentligi huzurida – uchta kengash
Bu Muvofiqlashtiruvchi kengash, Jamoatchilik maslahat kengashi va Ekspert kengashi.
Biznes-ombudsman huquqi, Hukumat javobgarligi, jarimalar va UKX
2019 yil 6 avgust kuni Qonunchilik palatasining navbatdagi majlisida deputatlar bir qator qonun loyihalarini muhokama qildilar.