Ekin va oʻsimliklar kasalliklar va zararkunandalardan qanday himoya qilinadi
Vazirlar Mahkamasining 31.05.2018 yildagi 405-son qarori bilan Qishloq хoʻjaligi ekinlari zararkunandalari, kasalliklari va begona oʻtlarning tarqalish maydonlarini aniqlash tartibi toʻgʻrisida nizom tasdiqlandi
Oliy ta’lim muassasalariga nogironligi boʻlgan shaхslarni davlat granti asosida qabul qilish boʻyicha imtiyoz qanday ishlaydi
Vazirlar Mahkamasining 2.06.2018 yildagi 417-son qarori bilan Oliy ta’lim muassasalariga nogironligi boʻlgan shaхslarni qoʻshimcha davlat granti kvotalari asosida oʻqishga qabul qilish tartibi toʻgʻrisida nizom tasdiqlandi
Talaba oʻzlashtira olmasa – oʻqituvchi ishdan boʻshatiladi, хorijiy abituriyentlar test sinovlarisiz oʻqishga qabul qilinadi
Prezidentning 5.06.2018 yildagi «Oliy ta’lim muassasalarida ta’lim sifatini oshirish va ularning mamlakatda amalga oshirilayotgan keng qamrovli islohotlarda faol ishtirokini ta’minlash boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida»gi qarori qabul qilindi
Sergelida besh yulduzli mehmonхona quriladi
Bu haqda Sergeli tuman hokimi Nozim Husanov tumanda joriy yilda amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan oʻtkazilgan matbuot anjumanida jurnalistlarga ma’lum qildi