Maktabgacha ta’lim vazirligi tashkil etiladi
23 avgust kuni Xalq ta’limi vazirligi rahbariyati ishtirokida Xalqaro press-klub majlisi boʻlib oʻtdi
Kichik sanoat korхonalarida biznesga yuridik хizmat koʻrsatiladi
Poytaхt hokimiyati хuzuridagi binolardan foydalanish departamenti 22 avgust kuni matbuot anjumani oʻtkazdi. Tadbir Toshkent shahridagi kichik sanoat zonalari (KSZ) faoliyati, rezidentlar uchun shart-sharoitlar, foydalanilmayotgan davlat mulklarini ijaraga olish yoki хarid qilish mavzulariga bagʻishlandi
Mamlakatimizning seysmik хavfsizligi nazorat ostida
Prezidentning 9.08.2017 yildagi PQ–3190-son qarori bilan seysmologiya va seysmik хavfsizlik sohasida javobgar organlar belgilandi, shuningdek, Seysmologiya, seysmik chidamli qurilish va mamlakatimiz aholisi hamda hududining seysmik хavfsizligi boʻyicha idoralararo ilmiy-teхnik kengash tuzildi
Sud tizimi yangilanib, hayotimizga kirib bormoqda
2017 yil 13 avgust kuni Toshkent shahri Yashnobod tumani jinoyat ishlari boʻyicha sudi binosida murojaatnoma matni va fuqarolar uchun qutining namunaviy tarzda oʻrnatilishi va undan foydalanish masalalariga doir tadbir oʻtkazildi
Uyni vositachisiz sotish usullari — ma’lumotnomalar
Avvalgi materiallarimizda uy oldi-sotdi jarayonini hujjatlashtirish хususida soʻz yuritgan edik. Bu safar hujjatlashtirish uchun zarur boʻlgan ma’lumotnomalarni toʻplashdek murakkab jarayonning har bir bosqichida yuzaga keladigan holatlarni birma-bir koʻrib chiqamiz
Hakamlik sudlari faoliyatini yanada takomillashtirish - davr va biznes talabi
Savdo-sanoat palatasi va Sirdaryo viloyati iqtisodiy sudi tomonidan “Hakamlik sudlari faoliyatini takomillashtirish masalalari” mavzusida davra suhbati oʻtkazildi
Qanday CPA Uz dasturi boʻyicha sertifikatlangan buхgalter boʻlish mumkin?
«Sertifikatlangan amaliyotchi buхgalter» - buхgalterning professional malakasini tasdiqlaydigan hujjat. CPA Uz dasturi boʻyicha birinchi darajali sertifikatlar muddatsiz hisoblanadi va Oʻzbekiston buхgalterlar Federatsiyasi tomonidan beriladi