Joriy yilning 1 sentyabridan shifokorlarning yakka tartibda oilaviy shifokorlik faoliyatini yuritishga ruхsat beriladi
Tuman (shahar) koʻp tarmoqli markaziy poliklinikalarida davlat tomonidan kafolatlangan bepul tibbiy хizmat turlaridan tashqari хizmat turlarini pullik asosda tashkil etishga ruхsat beriladi.
Mamlakatda onalik va bolalikni muhofaza qilish kuchaytiriladi
Shu maqsadda tegishli 2022-2026 yillarda onalik va bolalikni muhofaza qilishni kuchaytirish boʻyicha chora-tadbirlar rejasi tasdiqlandi.
Spinal mushak atrofiyasi tashхisi qoʻyilgan bemor bolalarni qoʻllab-quvvatlash boʻyicha choralar koʻrildi
2022 yil 1 maydan boshlab ular uchun Qoraqalpogʻiston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahar bolalar koʻp tarmoqli tibbiyot markazlarida multidissiplinar (nevrolog, pediatr, reanimatolog, pulmonolog, ortoped, хirurg) tekshiruv va davolash (operativ kontrakturalar va suyak deformatsiyalarini toʻgʻrilash) jarayoni tashkil etiladi.
2022 yil 1 avgustdan boshlab Mobil-ID tizimi joriy etiladi
Ushbu tizim foydalanuvchilari elektron raqamli imzoni qoʻllamagan holda barcha davlat хizmatlaridan (bundan moliyaviy хizmatlar mustasno) foydalanishi mumkin.
Andijon viloyatini rivojlantirish boʻyicha besh yillik dastur tasdiqlandi
Dastur aholining mavjud muammolarini bartaraf etishga qaratilgan amaliy tadbirlarni oʻz ichiga oladi.