Таннархдан паст экспорт: солиқ солинадиган даромад қандай аниқланади
3.01.2018 йилдаги ЎРҚ–456-сон Қонун билан Солиқ кодексининг 130, 204 ва 355-моддаларига қўшимчалар киритилди
Мактабгача таълим педагоглари учун иш юкламаси ва меҳнатга ҳақ тўлаш миқдорлари белгиланди
Вазирлар Маҳкамасининг 5.01.2018 йилдаги 10-сон қарори билан Давлат мактабгача таълим тизими ходимлари меҳнатига ҳақ тўлаш ва уларни моддий рағбатлантириш тартиби тўғрисида низом тасдиқланди
Давлат рўйхатидан ўтказганлик тўғрисидаги гувоҳнома ерга бўлган ҳуқуқни белгиловчи ягона ҳужжат бўлади
ҚҲТБТ порталида «Ерга оид қонунчиликнинг такомиллаштирилиши муносабати билан Ўзбекистон Республикасининг айрим қонун ҳужжатларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида»ги Қонун лойиҳаси жойлаштирилган
«СУВСОЗ» ДУК 2018 йилги ер усти ва ер ости сув ҳажмларининг нисбатини эълон қилди
Солиқ кодексининг 260-моддасига мувофиқ, сувдан фойдаланишни ёки сув истеъмолини амалга оширувчи юридик шахслар ва якка тартибдаги тадбиркорлардан истеъмол қилинган сув ҳажми (куб метрда) учун ундириладиган сув ресурсларидан фойдаланганлик учун солиқни ҳисоб-китоб қилишда мазкур нисбат қўлланилади
Импорт қилинадиган гўшт ва тирик чорва молларига йил охиригача ҚҚС солинмайди
Президентнинг 16.01.2018 йилдаги ПФ-5303-сон Фармони билан 2019 йил 1 январга қадар муддатга божхона тўловлари тўлашдан озод қилинадиган (божхона расмийлаштируви учун йиғимлар бундан мустасно) озиқ-овқат маҳсулотлари ва хом ашёларнинг айрим турлари рўйхати тасдиқланди
Улгуржи савдо учун оширилган устав фонди 1 февралдан бошлаб бекор қилинади
Президентнинг 16.01.2018 йилдаги “Мамлакатнинг озиқ-овқат хавфсизлигини янада таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармони имзоланди
«Йиллик ҳисобот 2017» электрон китоби сотувга чиқди
«Norma» нашриёти «Йиллик ҳисобот 2017» электрон китобини чиқарди. Китоб «Norma Ekspert» мутахассислари томонидан жорий йилда қонунчиликка киритилган барча ўзгартиришлар ва қўшимчаларни инобатга олган ҳолда тайёрланган
Ерлардан хўжасизларча фойдаланганлик учун жарималар оширилади
ҚҲТБТ порталида Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексга ер тўғрисидаги қонун ҳужжатлари бузилишига доир ўзгартириш ва қўшимчалар тақдим этилган
Учта вилоятда қўғирчоқ театрлари очилади
Вазирлар Маҳкамасининг 5.01.2018 йилдаги 9-сон қарори билан 2018-2022 йилларда давлат театрларининг моддий-техника базасини мустаҳкамлаш ва уларнинг фаолиятини ривожлантириш чора-тадбирлари дастури тасдиқланди