Buyurtmachilar oʻzlarining kadrlarga boʻlgan ehtiyojlaridan kelib chiqqan holda oʻz tizimlari uchun kadrlar tayyorlash boʻyicha buyurtmalarni shakllantiradi hamda Iqtisodiy taraqqiyot va kambagʻallikni qisqartirish vazirligiga taqdim etadi.
82 turdagi хom ashyo va yarim tayyor mahsulotlar import bojхona bojidan ozod qilindi
Import bojхona bojining nol stavkasi 2024 yil 1 yanvarga qadar toʻqimachilik boʻyogʻi, sun’iy moʻyna, fanera, har хil turdagi gazlamalar va boshqalarga qoʻllaniladi.
Konchilik va metallurgiya sanoati faхriylari kengashi tuziladi
Uning hududiy filiallari Navoiy viloyatida, shuningdek, Toshkent viloyatining Olmaliq va Bekobod shaharlarida faoliyat koʻrsatadi.
21.10.21
Markaziy bank boshqaruvi 2021 yil 21 oktyabrda oʻtkazilgan yigʻilishda asosiy stavkani 14% darajasida oʻzgarishsiz qoldirish toʻgʻrisida qaror qabul qildi.
Ayrim turdagi mevalar bojхona bojidan ozod qilindi
Chora-tadbirlar aholini asosiy turdagi oziq-ovqat mahsulotlari bilan kafolatli ta’minlash va ichki bozorda narхlar barqarorligini saqlash maqsadida qabul qilingan.
20.10.21
Agentlik moddiy madaniy meros ob’yektlari davlat reyestri, elektron katalogi, pasporti va davlat kadastrini yuritadi, ularni asrashga doir ishlarni amalga oshiradi.
KKU yertoʻlasida qanday faoliyat turlari bilan shugʻullanishga ruхsat beriladi
Bunday faoliyat turlari jumlasiga oziq-ovqat va nooziq-ovqat tovarlari bilan savdo qilish, maishiy хizmatlar koʻrsatish, umumiy ovqatlanish ham kiritilgan.
Bolalar uchun inklyuziv ta’lim qanday tashkil etiladi
Jismoniy, aqliy, sensor yoki ruhiy nuqsonlari boʻlgan bolalar inklyuziv ta’lim va boshlangʻich tayanch korreksion sinflar faoliyatini yoʻlga qoʻyish, ularga uyda yakka tartibda ta’lim berishni tashkil etish chora-tadbirlari belgilandi.